Warsztaty DFOG

Aby wziąć udział w warsztatach DFOG należy wypełnić zgłoszenie które zostanie zweryfikowane przez organizatora forum. Pozytywna weryfikacja zgłoszenia będzie skutkowała dalszym kontaktem ze strony organizatora potwierdzając uczestnictwo w warsztatach.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona.

Dzień I: 23.03.2023

11:00 – 11:40 | Rafał Kufieta
Jak zabezpieczyć majątek firmy po śmierci właściciela? Fundacja rodzinna – co to jest i do czego jest potrzebna przedsiębiorcy.

Sukcesja majątku firmy po śmierci właściciela niejednokrotnie staje się przyczyną wielu problemów natury prawnej. Fundacja rodzinna docelowo ma za zadanie pomóc w zabezpieczeniu zarówno rodzinnego biznesu, jak i majątku prywatnego. Stanowi ona odpowiedź na problemy pojawiające się w procesie klasycznej sukcesji majątkowej. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie jest to rozwiązanie dla wszystkich. Na czym polega? Jakie są zalety i wady fundacji rodzinnej? Jakie są przewidzane rozwiązania podatkowe? Więcej na ten temat dowiesz się w ramach warsztatu, który poprowadzi Rafał Kufieta, CEO KHG Podatki&Księgowość.

11:50 – 12:30 | Wiktor Kacperski
Prosta spółka akcyjna – najlepsza dla innowacyjnych, nowoczesnych firm

Masz innowacyjny pomysł na biznes, ale nie wiesz jaka forma prawna sprawdzi się w przypadku docelowej działalności? Być może ktoś doradził Ci, że powinieneś założyć spółkę z o.o. Jeśli jednak głównym kapitałem jest Twoja praca, może być trudno uzbierać fundusze na start. Rozwiązanie Twojego problemu stanowi w tej sytuacji Prosta spółka akcyjna (PSA). Dlaczego? Jakie są korzyści z przyjęcia właśnie tej spółki kapitałowej? Poznaj pełen potencjał PSA w ramach panelu, który poprowadzi Wiktor Kacperski, prawnik z KHG Hupajło Grzegorczyk & Partnerzy Kancelarii Prawno-Podatkowej.

12:40 – 13:20 | Wiktor Kacperski
Potencjał kreatywny w regionie – jak zarobić na wynalazkach i prawach autorskich?

Wszystko zaczyna się od pomysłu. Koncept to jednak zaledwie początek drogi, która na końcu powinna gwarantować zyski przedsiębiorcy będącemu pomysłodawcom. W jaki sposób jednak zarobić na wynalazku i prawach autorskich? Sprzedaż takich praw lub licencja na użytkowanie to jedynie wycinek możliwości. Każda z opcji z kolei posiada warianty warte wzięcia pod uwagę. Dowiedz się więcej w tym zakresie w ramach materiału przygotowanego przez Wiktora Kacperskiego, prawnika z KHG Hupajło Grzegorczyk & Partnerzy Kancelarii Prawno-Podatkowej.

 

15:00 – 15:40 | Kamil Hupajło
Jak rozpocząć działalność deweloperską w Polsce

Wielu małych i średnich przedsiębiorców na pewnym etapie rozwoju postanawia zainwestować w nieruchomości – rozwiązaniem zwiększającym stopę zwrotu z takiej inwestycji jest działalność deweloperska. Na warsztatach dowiesz się, co trzeba zrobić, żeby zacząć – jak bezpieczenie kupić nieruchomość, jakie są wymagania z ustawy deweloperskiej, jakie są w końcu główne zagrożenia i błędy początkujących deweloperów. Szkolenie poprowadzi Kamil Hupajło, radca prawny i partner zarządzający w kancelarii KHG Hupajło Grzegorczyk & Partnerzy oraz twórca eksperckiego serwisu dla branży budowlanej www.prawnikbuduje.pl

 

16:00 – 16:40 | Rafał Kufieta
Typowanie podatników do kontroli – sprawdź jak robi to urząd i zobacz, czego się możesz spodziewać.

Kontrole podatkowe i skarbowe mogą wystąpić u każdego przedsiębiorcy. Po prostu trzeba liczyć się z możliwością przeprowadzenia ich w ramach danej działalności. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, na jakiej zasadzie wybierane są podmioty, w których przeprowadzana jest kontrola? Administracja posiada algorytmy, które na bieżąco analizują bazy danych i następnie przekazują je do pracowników podejmujących decyzje. Poznaj kilka podstawowych mechanizmów działania wedle, których organy typują do kontroli. Wszystkiego co istotne w tym zakresie dowiesz się w ramach szkolenia prowadzonego przez Rafała Kufietę, CEO KHG Podatki&Księgowość.

17:00 – 17:40 | Rafał Kufieta
Rozwiązania podatkowe w spółkach holdingowych

Spółka holdingowa jak wiadomo z założenia, ​nie dostarcza własnych towarów lub usług. Nie stanowi też odrębnej formy spółki, a jej jedynym zadaniem jest posiadanie udziałów w jednej lub kilku innych spółkach. Co do zasady nie ma także możliwości tworzenia podatkowej grupy kapitałowej ani korzystania ze zwolnień w ramach Polskiej Strefy Inwestycji bądź zwolnień z opodatkowania dochodu z tytułu działalności prowadzonej w specjalnej strefie ekonomicznej. Nie oznacza to, że rozwiązania podatkowe nie są dla spółek holdingowych dostępne w ogóle. Kilka istotnych detali w tej kwestii zaprezentuje w ramach warsztatów Rafał Kufieta, CEO KHG Podatki&Księgowość.

Dzień II: 24.03.2023

 

10:00 – 10:40 | Wiktor Kacperski
Jak się uchronić przed utratą kontroli w spółce?

Wrogie przejęcie to jedno z zagrożeń, którego obawia się każdy przedsiębiorca. Wydawałoby się, że dotyczy ono jedynie większych firm. Nic bardziej mylnego, gdyż w praktyce utrata kontroli może przydarzyć się publicznym spółkom bądź nawet małym, lokalnym interesom. Wrogie przejęcie wiąże się z utratą kontroli bez zgody właścicieli bądź dotychczasowego zarządu. Warto więc odpowiednio wcześniej zabezpieczyć się przed taką możliwością. W jaki sposób to zrobić? Kilka sposobów w tym zakresie przedstawi Wiktor Kacperski, prawnik z KHG Hupajło Grzegorczyk & Partnerzy Kancelarii Prawno-Podatkowej.

11:00 – 11:40 | Rafał Kufieta
Korzystne rozwiązania podatkowe w małych i średnich firmach – cz. 1 – ECIT

Estoński CIT w Polsce funkcjonuje już od 2021 r. Dopiero jednak wraz z wprowadzeniem Nowego Polskiego Ładu, stał się bardziej korzystny z perspektywy przedsiębiorców. ECIT zapewnia dużą swobodę w kwestii kształtowania obowiązku podatkowego. Podatnik ma znaczną możliwość kontroli terminów oraz wysokości ponoszonych ciężarów podatkowych. Na czym polega opodatkowanie w ramach Estońskiego CIT? Poznaj największe wady i zalety rozwiązania, które w ramach warsztatu przedstawi Rafał Kufieta, CEO KHG Podatki&Księgowość.

12:00 – 12:40 | Łukasz Jabkowski oraz Wiktor Kacperski
Pięć podstawowych błędów startupów – jak ich uniknąć?

Planujesz prowadzenie biznesu jako startup? Stanowi to doskonały pomysł, ale nie zapominaj: jest to bieg nie na krótki dystans, a prawdziwy maraton. Droga pełna jest potencjalnych przeszkód i ciasnych zakrętów. Należy więc odpowiednio się przygotować, aby zamienić koncept w prawdziwy biznes i nie wypaść po drodze z trasy. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wykorzystać pełen potencjał swoich możliwości, a przy tym uniknąć kilku klasycznych błędów – skorzystaj z warsztatów tematycznych. Poprowadzą je Wiktor Kacperski i Łukasz Jabkowski, prawnicy z KHG Hupajło Grzegorczyk & Partnerzy Kancelarii Prawno-Podatkowej.

15:00 – 15:40 | Rafał Kufieta
Korzystne rozwiązania podatkowe w małych i średnich firmach – cz. 2 –  IPBOX

IP BOX pozwala obniżyć podatek wynikający z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP). Wystarczy, że doprowadzasz do ich wytworzenia, rozwoju lub ulepszenia. Preferencyjna stawka wynikająca z ulgi to jedynie 5%. Nie każdy może jednak skorzystać z tego rozwiązania. Niezbędne jest m.in. prawidłowe wyliczenie dochodu z KPWI i wyodrębnienie w ewidencji każdego z praw własności intelektualnej. Konieczne jest też ustalenie przychodów, kosztów i dochodów dla każdego z kwalifikowanych IP. Jak to wygląda w przypadku mniejszych i średnich firm? Kilka istotnych szczegółów zaprezentuje w ramach wystąpienia Rafał Kufieta, CEO KHG Podatki&Księgowość.

16:00 – 16:40 | Łukasz Jabkowski
Compliance w małych i średnich firmach – co to jest i czy muszę się tego bać?

Compliance staje się coraz bardziej popularny wśród przedsiębiorców, którzy zwracają uwagę na szerokie spektrum ryzyk związanych z prowadzeniem działalności. W zasadzie to nic innego jak procedura, która pozwala zorganizować firmę w taki sposób, aby prowadziła biznes zgodnie z przepisami prawa. Dotyczy to zarówno wielkich przedsiębiorstw, jak i mniejszych oraz średnich podmiotów. Więcej na temat tych ostatnich dowiesz się w ramach warsztatów, które poprowadzi Łukasz Jabkowski, prawnik z KHG Hupajło Grzegorczyk & Partnerzy Kancelarii Prawno-Podatkowej.

17:00 – 17:40 | Rafał Kufieta
Korzystne rozwiązania podatkowe w małych i średnich firmach – cz. 3 – Ulga B+R i inne rozwiązania

Optymalizacja podatkowa to kluczowa kwestia dla każdego przedsiębiorcy. W szczególności dotyczy to firm, które spełniają warunki poszczególnych ulg podatkowych. Przykładem jest branża technologiczna i szeroko pojętej innowacji. W tym zakresie skorzystać można m.in. z ulgi badawczo-rozwojowej (B+R), ulgi na prototyp, ulgi na robotyzację i wielu innych. Więcej na ten temat dowiedzieć możesz się z warsztatu, który poprowadzi Rafał Kufieta, CEO KHG Podatki&Ksiegowość.

Formularz zgłoszeniowy








    Zgłaszam swój udział w wybranych warsztatach: